E-FATURA'YI ŞİMDİ AL, 1 YIL SONRA ÖDEMEYE BAŞLA!

E-FATURA'YI ŞİMDİ AL, 1 YIL SONRA ÖDEMEYE BAŞLA!

Mikro Yazılım'dan Mikro Jump ya da Mikro Fly alanlar ve e-Fatura, e-Arşiv, e-İrsaliye, e-Defter modülü alanlar bir değil iki kez kazanıyor! İlk yıl e-Dönüşüm modülleri ve ilk kontör paketi ücretsiz.


E-Dönüşüm Hakkında

e-Dönüşüm Nedir?
e-Dönüşüm’ü firmaların süreçlerini daha verimli ve anlık yönetebilmeleri için kağıt üzerinde ürettikleri Fatura, İrsaliye, Müstahsil Makbuzu gibi belgelerini elektronik ortama taşımaları şeklinde özetleyebiliriz. Bunu eskiden haberleşmek için mektup ya da ev telefonu kullanırken şimdi cep telefonlarındaki mesajları ya da bilgisayarlardan attığımız e-mailleri kullanmamız gibi düşünebilirsiniz.

e-Fatura ve e-Arşiv Fatura nedir?
Elektronik faturanın e-Fatura ve e-Arşiv olmak üzere iki türü vardır. e-Fatura, Vergi Usul Kanunu (VUK) gereği bir faturada yer alması gereken bilgileri içeren, satıcı ve alıcı arasındaki iletimi GİB üzerinden gerçekleştirilen, kağıda basılmayan, tüm işlemleri dijital ortamda yapılan bir elektronik belgedir. Matbu fatura elde ya da program kullanılarak oluşturulup yazıcıdan çıkartılırken e-Fatura tamamen dijital ortamda oluşturulup kesilir. VUK her iki fatura tipini de yasal kabul eder. e-Fatura’nın tek farkı, elektronik ortamdan alınıp gönderilebilmesidir.

e-Fatura sadece e-Fatura mükellefleri arasında kesilip gönderilir. Yani herkese e-Fatura kesilemez; yalnızca e-Fatura kullanıcılarına e-Fatura kesilebilir. E-Arşiv ise göndericinin e-Fatura, alıcının kağıt fatura kullanıcısı olması halinde gerçekleşir. E-Fatura kullanıcısı olmayan kişi ve kuruma kağıt fatura ya da e-Arşiv Fatura düzenlenir.

e-Arşiv, Vergi Mükellefi işletmeler arası ve firmadan tüketiciye faaliyetler içindir. Satıcı e-Fatura uygulamasına kayıtlı olmalıdır. Alıcılar için böyle bir zorunluluk yoktur. Alıcıya dijital ortamda (mail, SMS) gibi ya da kağıt çıktı alınarak teslim edilebilir. Faturaların ikinci nüshasının elektronik ortamda oluşturulup saklanmasını, gerektiğinde elektronik olarak ibraz edilmesini sağlar.

Sizi Neler Bekliyor?

19 Ekim 2019 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğine göre 2018 cirosu 5 Milyon TL'nin üzerinde olanlar 1 Temmuz 2020 tarihine kadar, 10 Milyon TL'nin üzerinde olanlar 1 Ocak 2020 tarihine kadar e-Fatura/e-Arşiv Fatura ürünlerini kullanmaya başlamak zorunda.

Neler Yapmalısınız?
 

1) Mali Mühür Temini
e-Fatura, e-Arşiv Fatura, e-İrsaliye ve e-Müstahsil Makbuzu ürünlerini kullanabilmek için ilk yapmanız gereken Mali Mühür almak. Mali Mühür’ü kestiğiniz faturaların sizin tarafınızdan kesildiğini gösteren şirketinizin kaşesinin dijital versiyonu gibi düşünebilirsiniz. Sene sonu e-fatura kullanımına geçişinde yaşanacak yoğunluk sebebiyle geç kalmamak adına hemen https://mportal.kamusm.gov.tr/bp/edf.go adresine girerek mali mühür başvurusunda bulunmanızı öneririz. Dilerseniz bu süreçte Mali mühür sürecinizde aklınıza takılabilecek sorularda size yol göstermesi için hazırladığımız Mali Mühür Sihirbazımızı da kullanabilirsiniz. https://www.emikro.com.tr/mali-muhur-basvuru-sihirbazi Mali Mühürünüzü elde ettikten sonra e-Fatura/e-Arşiv Fatura/e-İrsaliye ve e-Müstahsil Makbuzu kesebilmeniz için size uygun programı ve bu programla birlikte kullanacağınız Özel Entegratörünüzü seçmeniz gerekiyor.

2) Program Seçimi
30 Yıllık deneyimi ile 100 Binlerce firmanın dijital dönüşümleri sürecinde yanlarında olmuş yerli yazılım devi Mikro Yazılım’ın bütçenize ve ihtiyacınıza uygun seçenekler sunan ürün portföyünden size uygun olan ürünü seçebilmeniz için Ürün seçme Sihirbazımızı kullanabilirsiniz. https://www.mikro.com.tr/urun-secme-sihirbazi Formu doldurmanızın ardından dakikalar içerisinde uzman arkadaşlarımız size ulaşarak ihtiyacınızı belirlemenizde yardımcı olacaklar. Tüm Türkiye’de 300’e yakın Bilgitek Bilgisayar sayesinde tüm süreçlerinizde sizin yanınızda olacak ve bu süreci sorunsuz geçirdiğinizden emin olacağız.

3) Özel Entegratör Seçimi
Sektörün ilk e-Fatura Özel Entegratörlerinden olan ve Mikro programları ile uçtan uca entegre ve sorunsuz hizmet sunan e-Mikro’dan, e-Fatura, e-Arşiv Fatura, e-İrsaliye ve e-Müstahsil Makbuzu ve diğer e-dönüşüm ürünlerinden kolayca faydalanabilirsiniz. 0216 449 20 65 no’lu ÜCRETSİZ destek hattımızdan bize kolayca ulaşabilir ve aklınıza takılan her konuda destek alabilirsiniz. e-Mikro’nun herkesin ihtiyacına uygun olarak düzenlenmiş kontör paketlerinden bütçenize ve ihtiyacınıza uygun olanı seçerek kullanmaya başlayabilirsiniz ve kontör yapısı sayesinde kullandığınız kadar ödersiniz. e-Mikro’yu tercih ederek kontörlerinizle portföyümüzdeki diğer e-Mikro ürünlerini de kullanabilir ve masraflarınızı optimize edebilirsiniz. Yanda örnek olarak 1000 e-Mikro kontörü ile yapabileceklerinizi görebilirsiniz.

Kampanya Katılım Koşulları

Kampanya Katılım Koşulları
  1. Bu kampanya 01 Ocak 2020 - 31 Ocak 2020 tarihleri arasında geçerlidir.
  2. Kampanyadan yararlanabilmek için, kampanya tarihleri içinde Mikro JUMP, Mikro FLY ürünlerinden birine, V15'ten geçen ve e-dönüşüm kullanmayan ya da yeni satış olarak alan müşteri olunması gerekmektedir.
  3. Kampanya kapsamında mali mührünü taşıyan firmalar; e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv, e-İrsaliye için ilk yıl bedel ödemezler.
  4. Kampanya tarihleri içinde e-Fatura'sını aktif eden firmalar, aldıkları ilk kontör paketi için herhangi bir bedel ödemezler.
  5. Kampanya, hem lisans, hem de kiralama modeli için geçerlidir.
  6. Bu kampanya başka kampanyalar ile birleştirilemez.

e-fatura kampanya, mikro e-fatura, e-arşiv, e-defter,
Adresimiz

Hasanpaşa Mah. Kurbağalıdere Cad. Nabizade Sok. No:6/1 Kadıköy / İSTANBUL

Çalışma Saatlerimiz

Pzt - Cuma 9:00 - 18:30

Cumartesi 9:30 - 16:00

Bize Ulaşın

0 (216) 449 20 66

Email: ali@bilgitekpc.com

Sosyal Medya Bizi Takip Edin